خودمهاری – بخش اول

آگاه نبودن در مورد نیروی اراده باعث از بین رفتن موفقیت افراد و به وجود اومدن استرس غیر‎ضروری می شود.
تصمیم های مردم برای اراده‎ی بیشترنه تنها اغلب موثر نیستند بلکه آنها را در تخریب خودشان و عزت نفسشان هدایت می کند. فرض کنید یک روز تصمیم می گیرید که رژیم غذایی را شروع کنید، ۳ هفته پای تصمیم خود می ایستید اما در هفته چهارم ۲بار فست فود می خورید. همه خوشحال هستند که شما مسیر رژیم رو در پیش گرفته اید اما ناخودآگاه و خودآگاه شما می داند که ۲بار قول خود را شکسته اید.
تحقیقات نشان می دهد مردمی که گمان می کنند نیروی اراده ی بیشتری دارند در واقع هنگام وسوسه، بیشتر “خود مهاری” خود را از دست می دهند.

اولین قدم در کنترل اراده و به دست گرفتن “خود مهاری”، خود شناسی است. به همین علت تمرکز اصلی را بر روی علت های مشکلات اراده خواهیم گذاشت.

متن بالا بخش هایی از کتاب The Willpower Instinct How Self-Control Works هست. مثال عزت نفس هم برگرفته از پادکستِ عزت نفس آقای شعبانعلی است. این کتاب به صورت ورک شاپ در دانشگاه استنفورد تدریس میشه. آروم آروم قسمت هایی از این کتاب رو انتخاب می کنم و می نویسم، اندکی هم شاید مثال های ایرانی اضافه کنم یا مباحث مرتبط، اما بدانید اکثر این متن های انتخاب شده از این کتاب است.
تمام این کتاب به صورت تمرین هست، اگر اراده و خودمهای براتون مهم بود، باید سراغ تمرین های گفته شده هم برید.
هر فصل این کتاب برای ۲هفته تنظیم شده است، یعنی مباحث را می گوید، تمرین ها را مشخص می کند و ۲هفته زمان می دهد تا اجرا شود.

منبع: The Willpower Instinct: How Self-Control Works, Why It Matters, and What You Can Do to Get More of It

Related Post

13 thoughts on “خودمهاری – بخش اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *